چت روم | قالب وبلاگ
دانلود نرم افزار
گالری عکس
دریافت همین آهنگ

قالب وبلاگ


X
تبلیغات
زولا

پای سخنرانی دیکتاتورها چطور دست بزنیم و چه زمانی دست زدن را قطع کنیم ...!!!

همینطور که لابد خواندید بعد از اعدام شوهرعمه رهبر کره شمالی،خبرگزاری رسمی این کشور نوشته بود که "این مرد اقداماتی مانند دست زدن بدون شور و هیجان در نشست های سیاسی را در سابقه خود دارد".
اینکه پای سخنرانی دیکتاتورها چطور دست بزنیم و چه زمانی دست زدن را قطع کنیم سابقه طولانی تری دارد. قریب80 سال پیش در زمان شوروی استالین، دست زدن پای سخنرانی سران حزب گاه تا 20 دقیقه طول میکشید و آن هم یک علت داشت: شایعه پیچیده بود که کا.گ.ب سخنرانی ها را زیر نظر میگیرد تا اولین کسی که دست زدن ...را قطع میکند شناسایی کند. این بود که هیچ کس جرات نمیکرد اول از همه دست از تشویق بکشد. سرانجام برای حل مشکل، زنگی را در جلسات کار گذاشتند که اعلام ختم دست زدن را میکرد.
فیلم پایین(
http://goo.gl/2xVIk3) بریده 55 ثانیه ای است از مستند تلویزیون Discovery که کارکرد زنگ را به موقع شروع یک سخنرانی استالین در پائیز سال 1944 نشان میدهد.
پ.ن: مشکل دیگری که با آمدن زنگ ایجاد شد این بود که با زده شدن زنگ و برقراری سکوت، مجددا چند نفری فرصت را مناسب میدیدند که جهت خودنمایی و اظهار جان نثاری بیشتر کف بزنند. فیلم 2 دقیقه ای زیر صحنه کلافه شدن استالین از دست زدن های متوالی بعد از زنگ را در یکی از گردهم آئی ها نشان میدهد( اینجا ببینید:
http://goo.gl/jRUQgj )